Cesta do pravěku TEST

Přehled historických projektů

Zde lze prohlédnout moje staré webové projekty vytvářených koncem 20. a  začátkem 21. století.


Teletext

1. 5. 1988 zahájila tehdy Československá televize na svém II. programu zkušební vysílání teletexu. My jsme byli u toho, přestože se v tehdejším Československu prakticky nevyskytovaly televizní příjímače schopné přijímat teletext. Popravdě řečeno, vůbec nám nešlo o teletext československé televize, ale zajímal nás program rakouské televize ORF. Ten roce 1987 stále ještě nebylo jednoduché získat, ale v ORF teletetu byl snadno dostupný. Takže jsme si vyvinuli a vyrobili tři kusy adaptéru, který umožňoval příjem právě tohoto rakouského teletextu. Pro zvědavce uvádím, že každý byl zapojen na univerzální testovací desce samopájitelným drátem. Ještě jsme pak využili zájmu Amatérského rádia a 602. ZO. Svazarmu, abychom si za publikování popisu vydělali nějaké peníze. Pak se toho ale chytla organizace, ve které jsem tenkrát pracoval, a snažila se to prosadit jako tzv. "přínos pro prosté občany" v rámci právě probíhající "perestrojky". Na její popud jsme potom vytvořili stavebnici, která se prodávala v Brně v prodejně pro radioamatéry. Po roce 1989 bylo ale jasné, že se jedná o slepou větev vývoje a přenos informací bude řešen jinými cestami. A taky už nebylo nutné pracně získávat program zahraničních televizních stanic, že. Začaly se objevovat i karty pro příjem teletextu určené přímo pro PC. Takže z naší strany nebyl příliš velký zájem na pokračování vývoje tohoto popravdě řečeno nepraktického způsobu příjmu teletextu.

Adaptér pro příjem teletextu pomocí mikropočítače

Teletext - Popis systému WST úrovně 1.5

Program teletext

Následně po nás publikovali v Mikrobázi jiní autoři návrh obdobného adaptéru.

Adaptér pro příjem teletextu pomocí osobního počítače

Za dva roky po té v časopisu ZX-Spectrum vyšla recenze na oba adaptéry.

Teletext - komentář k teletextovým adaptérům

Všechny dokumenty jsou zde dostupné a P. T. laskavý čtenář může v rámci vzpomínání na zašlé časy sám posoudit, jak byl kdo úspěšný či neúspěšný a kdo od koho opisoval.

Zahájení vysílání teletextu v Československé televizi

Adaptér pro teletext

 


AXIMA

V roce 1998 jsem vytvořil první web naší firrmy AXIMA, spol. s r.o. V té době jsme se pokoušeli proniknout do velkovýroby europalet, což se nám ale nakonec nepodařilo. Z tohoto pokusu zbylo jen video nevalné kvality.

PALmax E1000

 


OpenOffice

Dávno vyvanulé nadšení pro OpenOffice.

Nejprve jsem se pokusil přeložit FAQ, abych učinil OpenOffice uživatelsky příjemnější.

OpenOffice.org - neoficiální FAQ v0.2b

Pak jsem skoro přeložil i doporučovaný postup pro zavedení OpenOffice ve firmě.

Přechod na OpenOffice

Marná a naivní byla všechna snaha. Původní autor FAQ se na to časem taky vyprdnul. I ten Mnichov, který OpenOffice slavnostně zavedl ve veřejné správě, to po deseti letech vzdal.


Sky Digital

V roce 1999 bylo zahájeno digitální televizní vysílání ve Velké Británii. Tyto stránky se věnovaly tomuto digitánímu vysílání a věcem, které jsou tímto vysíláním spojené.


Neoficiální karty

Na těchto stránkach byly informace o neoficiálních kartách používaných pro dekódování satelitního vysílání.


Unofficial cards

Na těchto stránkach byly informace o neoficiálních kartách používaných pro dekódování satelitního vysílání, a to v anglické verzi..


Copyright © 2024 Cesta do pravěku TEST. All rights reserved
GetSimple CMS   business-website.ru

Aktualita

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec this is code venenatis augue. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Integer vulputate pretium augue.

Novinky

News 4

February 22, 2017
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec this is code venenatis augue. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra,...