Jak si pořizuje Sky Digital obyvatel Česka

Obyvatel Česka má prostě smůlu a musí si nechat zajít chuť. Anebo musí sehnat cca 60 - 70 tisíc Kč (někteří říkají že stačí 40 tisíc) a pak ...

... pak si je může strčit za klobouk :-)

Naštěstí to není tak docela pravda.

Tak napřed několik odkazů, jak se to dělá jinde:

A teď naše možnosti:

V Česku nabízí oficiální předplatné na mnoho zahraničních programů firma Securitech. Její nabídka pro Sky Digital je uvedena v následující tabulce.

securitech1.gif (84938 bytes)
Tabulka převzata z časopisu Satelit 50/99

Pokud jsem dobře pochopil, firma požaduje, aby měl zájemce zajištěnou adresu v Anglii, na kterou bude provedena registrace a dále aby disponoval mezinárodní platební kartou pro měsíční placení předplatného. Největší problém je samozřejmě ta adresa. Pokud máte někdo praktické zkušenosti s touto firmou, můžete se o ně podělit

Další česká firma nabízející Sky Digital je TELESAT Communication Systems. Její www stránky jsou velice chudé, obsahují minimum informací a nefungující odkazy na ceníky. To, že nabízí Sky, je zřejmé pouze z jejího inzerátu v Satelitu Plus 12/99.

telesat.gif (63246 bytes)

Máte-li bližší informace o této firmě, ať už kladné nebo záporné, rád je zveřejním.

Nemám žádné informace, že by někdo nabízel Sky Digital na Slovensku.

V zahraničí je možné se obrátit na irskou firmu Supersat (odkaz je v soucasné době nefunkční, firma však stále existuje a prodává), která je známá už jako dodavatel analogových karet pro Sky a nabízí kompletní dodávku bez dalších podmínek za cca 800 liber. Předpokladem je mít dost odvahy poslat ty peníze na určený účet a pak čekat a doufat a čekat a doufat a ... až konečně zboží příjde (nebo nepříjde). Pokud si přečtete informace na některých zahraničních boardech, názory na tuto firmu se různí. Pokud vše vyjde, měl by zákazník obdržet SkyDigibox a kartu aktivovanou pro Irsko, tj. bez volných programů BBC, Channel 4, Channel 5 atd.

Zacátkem listopadu 99 se objevila nabídka Euro Sky. Tato nabídka  má patrně nějakou souvislost s firmou  Signalmaster. Firma přijímá i platby bankovním převodem. Po prostudování stránky Euro Sky ale zjistíte, že má snad nejdražší nabídku vůbec.

Je možné také zkusit německé firmy např. TKV GmbH, která nabízí obdobný systém, jako byl posán u firmy Secutitech nebo i dodávku digiboxu s kartou BBC, která je v Anglii zdarma a funguje obdobně jako karty na CzechLink, tj. aktivuje se jednou provždy. Samozřejmě umožňuje sledovat pouze programy BBC, Channel 4, Channel 5 atd. a samozřejmě všechny volné programy. Stejné ceny má TV-Star TCS a Arnold Sat World. Další německou firmou nabízející Sky je German Sky Service.

V případě německých firem je nutné počítat s možnými problémy při nenadálých situacích (např. při vypnutí karty), protože komunikace s BSkyB může být zdlouhavější. Na druhou stranu - tyto problémy mohou nastat kdykoli, ať už získáte kartu kterýmkoli způsobem.

Při platbě do zahraničí je nutné zaplatit také náklady banky, a to banky odesilatele (v nejlepším případě 1 % z celkové platby) i banky příjemce (v přepočtu obvykle kolem 500 Kč).

Nezapomeňte, že pokud obdržíte nějakou zásilku ze zahraničí, celníci z její hodnoty (podle přiložené faktury) vyměří clo, toto clo a cenu za dopravu přičtou k hodnotě  zásilky a z toho všeho vyměří 22 % DPH. To clo a tu DPH musíte také zaplatit. A nefungují žádné bezcelní limity jako při osobním dovozu elektroniky. Jediný limit je 1000,-  Kč, ale pokud se pokusíte přesvědčit celníka, že digibox stojí 900,- Kč, možná vám neuvěří. Nejlepší je dohodnout se s dodavatelem na přiložení faktury s přiměřenou cenou, tj. cenou, za kterou se zde prodávají nejlacinější sat. přijímače.

Ještě máte chuť si něco objednat?

10. leden 2000


Sky Digital - úvod
Co nabízí Sky Digital za programy a kolik to stojí
Jaké Digiboxy se používají pro příjem Sky Digital
Jak funguje digibox
Jak si pořizuje Sky Digital obyvatel Anglie a okolí
Jak si pořizuje Sky Digital obyvatel Česka
Tabulka přiřazení kanálů na Astře 2A