Úvod

Společnost BSkyB vznikla v roce 1990 spojením společností BSB (British Satellite Broadcasting) a Sky (Sky Channel).

Za necelých deset let, které uběhly od založení BSkyB, získala tato společnost kolem 3.5 milionu předplatitelů pro své placené vysílání. Další tři miliony domácností přijímá programy BSkyB přes kabelové společnosti. Na trhu s 23 miliony domácností vybavených televizorem, v zemi s nejrozšířeněším pozemním vysíláním ve světě, je to významný úspěch.

Aby si BSkyB udržela svoji pozici na trhu v UK, zahájila 1.října 1998 oficiálně vysílání digitální televize se satelitu Astra na pozici 28.2 st. východně. Původně vzhledem k problémům s vynesením satelitu Astra 2A byla "vypůjčena" z pozice 19.2 st. východně Astra 1D. V současné době je využívána Astra 2A, připravuje se vypuštění Astry 2B a 2C.

Programy vysílané na této pozici jsou vesměs kódovány systémem CA Videoguard. Některé programy jsou vysílány volně, pro příjem některých prohramů (paket BBC) je nutná karta, kterou je možné v UK získat zdarma. Pro příjem ostatních programů je samozřejmě nutná karta BSkyB.

Celkově se předpokládá, že BSkyB bude na provozovat na pozici kolem 200 programů. Podle posledních zpráv má být nabídka dále rozšiřována.

září 1999

Sky Digital - úvod
Co nabízí Sky Digital za programy a kolik to stojí
Jaké Digiboxy se používají pro příjem Sky Digital
Jak funguje digibox
Jak si pořizuje Sky Digital obyvatel Anglie a okolí
Jak si pořizuje Sky Digital obyvatel Česka
Tabulka přiřazení kanálů na Astře 2A